Návštěvní kniha

Prostor pro Vaše poznámky, postřehy, připomínky. Přispějte i Vy!

Návštěvní kniha je moderována. Vulgární, urážlivé a rasistické příspěvky budou odstraněny!

 

12
Reakce
Jan Křivanec  |  83.208.196.36
20.03.2015  14:04
Jelikož se zde v předchozích dnech nashromáždilo již několik příspěvků, rád bych aspoň v rychlosti na některé okolnosti reagoval. Především nerozumím tomu, že si někdo stěžuje na to, že neproběhla diskuze na obecní schůzi. Máte malý prostor pro diskuzi v obci? Málo informací o činnosti obce, zamýšlených akcích, výsledcích, atd? Kdo z Vás jste byli někdy na jednání ZO, která jsou VŽDY veřejná – Honzo, Martine, atd…? Pokud chcete, můžeme vést mnoho debat o nejrůznějších tématech, a to nikoliv jednou ročně na výroční obecní schůzi, ale prakticky kdykoliv – oficiálně na zastupitelstvu nebo neoficiálně kdykoliv jindy. Ano, mohu souhlasit, že na obecní schůzi nakonec nedošlo k tomu, že by se řeklo, tak a teď bude diskuze. A bylo to v danou chvíli vůbec možné? Ale tvrdit, že to byl záměr, nebo dokonce došly argumenty – to myslíte vážně? O takové skutečnosti by spíše hovořilo řvaní některých, ne? A hodně mi pobavilo, že jsem osobně vypnul mikrofony. Tak jen čistě pro zajímavost – vypínal jsem reproduktor, a to z toho důvodu (jak moc dobře sami víte), že bezdrátové mikrofony fungují pouze díky bateriím, které se vybily, a již během závěru prezentace přestaly fungovat. A Honzo, mimochodem technický problém naštval i mě, neboť jsem se nemohl s ostatními podělit o to, jak jsem tvého otce v tu dobu a na tom místě usvědčil ze lži, což ostatní tedy bohužel nemohli slyšet. To jen na okraj, aby se nevymýšlely konspirační teorie (záměrně volím slušný výraz).

Pokud jde o problém s hasiči, tak jsem přesvědčen o tom, že ten záměrně graduje přičiněním některých konkrétních osob a vůbec zde nejde o nalezení věcného řešení. Pokud jde o počátek tohoto (v reakci na Martinovu otázku), do jisté míry by to možná mohlo souviset např. s tím, když jistý občan – říkejme mu třeba P. Š., v roce 2010 poté, co nezasedl v toužebně očekávaném starostenském křesle, obklopen schopnějšími podřízenými - dle osvědčeného soudružského vzoru, a celý rudý třískal do stolu se slovy: „a bude boj“. No, a dle toho se taky následně choval a chová. Že mu věříte, nebo že Vám lže, je pouze a jen Váš problém.

Nemyslím si ale, že skutečným problémem je to, co je navenek prezentováno, tj. že hasiči nemají na vybavení a nejsou obcí podpořeni. Několik desítek tisíc ročně o tom nepochybně svědčí, a rovněž to dokládá i skutečnost, že pokud byl požadavek na nákup materiálu, pohonných hmot nebo oprav tranzitu či jiné techniky, vždy došlo ze strany obce k profinancování. Onen pomyslný zakopaný pes je totiž jinde. Jde o to, že někdo by rád peníze, o kterých by se nevědělo, na co konkrétně by byly použity. Nebo to tak není? Když argumentujete tím, že v okolních obcích jsou na tom lépe a krásně to funguje, tak se podívejte konkrétně, kolik je vynaloženo na požární ochranu z prostředků té či oné konkrétní obce. Neplácejte, ale argumentujte konkrétními čísly a podklady. Toho asi nejste schopni, umíte akorát vyhrožovat a řvát, že? A stejně tak si zjistěte, jakou formou jsou peníze poskytovány. Je pravda, že někde poskytují na počátku roku příspěvek, který se následně vyúčtuje. A ono to ale ani jinak být nemůže, než že se všechno dokládá, na co jsou vynakládány veřejné peníze, chápete tu absurditu, kterou obhajujete? Jen tak mimochodem, jedná se např. o sousední podobně velkou obec, která poskytuje částku cca 20 tis. ročně a z té jsou hrazeny PHM, hadice, údržba atd. A vykřikuje někdo, že to je málo? Ani náhodou, protože si váží i takového příspěvku. Ale v našem případě se však jedná o to, že „chceme ten základ, co již máme (několik desítek tisíc), a k tomu navíc chceme tolik a tolik financí (50 nebo kolik tisíc)“. Přijde Vám to jako normální a oprávněné/opodstatněné s vědomím jaký je rozpočet obce? A věc druhá. Pokud přijde nějaký další spolek např. myslivci a budou chtít rovněž xy peněz na činnost, dali byste jim je? Ne? A proč ne? Jaké bude zdůvodnění? Víte, že třeba na příspěvky organizacím by měla být předem nastavena pravidla a poskytovatel (obec) by následně měl vystupovat vůči všem žadatelům stejně? Je to úplně totožné, jako když příspěvek, grant nebo dotaci poskytuje kraj či jiný subjekt – jsou to prostě veřejné prostředky.

Ještě se pozastavím u jedné věci. Neustále slyším, že u hasičů je 70% občanů, nebo dokonce až 90%. Ovšem přijde Vám normální brát si neustále hasiče jako rukojmí pro prosazování osobních cílů a zájmů? Proč nikomu z Vás nevadí (vycházím z toho, že ve Vašich příspěvcích nic takového nezaznělo) třeba to, že někdo prohlásí „vezmu hasiče a poškodíme cizí (pozn. obecní) majetek“? Souhlasíte s tím/s ním? Co jsem měl možnost slyšet od lidí, které považuji za pravé hasiče - ti, kteří do sboru vstupovali nepochybně z chvályhodných a ušlechtilých důvodu, proto, aby dodržovali nějaké hodnoty a v neposlední řadě byli nápomocni při složitých situacích, tak oni se s takovým chováním neztotožňují, ba co více nesouhlasí s tím, kam se místní SDH posunulo a posunuje. A děje se tak především díky svému současnému vedení. Druhým dechem však dodávají, že nevidí potřebu, aby oni toto měnili, a víceméně tedy rezignují na jakýkoliv odpor. A vidím dost takových lidí mezi hasiči, kteří primárně chtějí zachovat ten smysl existence místních hasičů a nejde jim o svůj osobní prospěch, výdělek a zviditelnění – a nejsou to v žádném případě jen „ti starší“. Přečtěte si někdy o tom, jak fungovali hasiči ve Tchořovicích v minulosti. Jakými motivy byli vedeni naši předci (i když to u většiny členů vedení SDH bohužel neplatí – což je možná vysvětlením řady věcí), ve chvíli, kdy zakládali na konci předminulého století sbor DOBROVOLNÝCH hasičů naší obce. Tito lidé, včetně mého prapradědečka - zakladatele hasičů, který byl v té době zároveň starostou obce, by se dnes asi hodně divili, jak byl jejich spolek změněn a kam až se posunul, nebo spíše byl posunut. Od funkce spolku, kdy vlastní prostředky členů (či společně vydělaných – viz divadla, brigády) sloužily ve prospěch ostatních - podpora veřejných staveb nebo činnost obce samotné, je dnes v řadě lidí podporováno parazitování po vzoru „dejme jim napít a najíst“, a to jen proto, aby se opět někdo zalíbil a tleskalo se mu.

Závěrem poznámku. Když tvrdíte, jak v minulosti vše fungovalo i ve Tchořovicích, protože byli v zastupitelstvu hasiči či starostou byl hasič (příjemně mi překvapilo, že někdo ví něco z historie naší obce, byť jen možná to, co se mu zrovna hodí), tak musím říci, že ono taky v té době byl ve vedení hasičů úplně někdo jiný a většinou to byli ti, o kterých jsem se zmínil již výše. Zajímalo by mě, jak by jednali s vedením, ve kterém jeden je v minulosti pravomocně odsouzený anebo další, který opakovaně lže a nedodržuje dohody. Vážení, pro takové „osobnosti“ by v minulosti - a jinde ani v současnosti, nebylo místo!

A na úplný konec (v reakci na příspěvek Evy) se podělím o část zprávy, kterou mi poslala před více než čtyřmi lety (zbytek nechám na příště), kdy mi napsala o předchozím starostovi i toto: „se nesníží na uroven toho aby se veřejně nějak bránil protže si za svym rozhodnutím stojí a je přesvědčen že obec vedl podle svého nejlepšío svědomí“. Posoudit, jak toto koresponduje s jejím současným příspěvkem o komunikaci s lidmi a děláním pro lidi, nechám na každém z Vás….

Jsem zvědav, kterou část mé úvahy vytrhnete z kontextu, nicméně chci předem deklarovat, že na tomto místě již nemíním reagovat na podobné téma. Nedělám si iluze, že cokoliv z výše uvedeného pochopíte či uznáte. Ale možná by bylo dobré se zamyslet aspoň nad tím, že naše obec má spoustu potíží ale i výzev v následujících letech, a jestli by náhodou nebylo lepší investovat energii a čas do smysluplných činností. To však neznamená, že se bráním jakékoliv diskuzi, jen mi přijde navýsost hloupé, že podobná diskuze probíhá v návštěvní knize na našich webových stránkách.

Hezký den

Jan Křivanec
RE na: Reakce   přidaný: 20.03.2015  14:04
reakce na reakci
Čadek Jan  |  192.168.46.215  |  honzikcada(zavináč)seznam.cz
20.03.2015  20:49
A Honzo, mimochodem technický problém naštval i mě, neboť jsem se nemohl s ostatními podělit o to, jak jsem tvého otce v tu dobu a na tom místě usvědčil ze lži, což ostatní tedy bohužel nemohli slyšet.

ani jedno ze dvou sdružení nezávislých kandidátů nejsou strana. tak tu nepovídej o nějaké lži. A jinak
byl jsem u toho když jsi řekl mami už to ukonči, sahl jsi po mikrofonu a vypnul jsi ho. Jestli to bylo selháním techniky tak dejme tomu, že ti to teda budu věřit.
RE na: Reakce   přidaný: 20.03.2015  14:04
Frajeřinka
Martin Šeda  |  46.23.54.10  |  MartinSeda(zavináč)post.cz
21.03.2015  01:10
Za 1 a klobouk dolu ;)
RE na: Reakce   přidaný: 20.03.2015  14:04
reakce
Martin Cink  |  46.23.54.20  |  martin.cink(zavináč)seznam.cz
22.03.2015  23:11
Předem děkuji za aspoň nějakou reakci od našich zastupitelů,nic méně mě ani nikterak nepřekvapilo že to bude zrovna Honza.Ptám se proč mě nemůže odpovědět přímo naše uvolněná paní starostka(myslím že čas by se našel),proč toto musí řešit zrovna Honza? (není toto také přilívání oleje do ohně). Jinak za sebe - osobně jsem se v minulém roce zúčastnil dvou zasedání,na jednom nebyl opravdu čas neboť zde měli návštěvu z Blatné a na druhém jsem byl vyslechnut ale už opět nebyl čas,poté mě byl telefonicky oznámen závěr z jednání ale opět bez možnosti nějaké diskuse. Vše jsme si poté řekli i osobně v hospodě a myslím že ty Honzo jsi se mnou po odchodu dalšího člena zastupitelstva souhlasil nebo se pletu? Neříkej zde že jsem tam nebyl není to úplná pravda.Dále bych chtěl zde napsat že máte v programu grand na kulturu v obci a otázka je jakou vy tady děláte kulturu? Výlet do zoo nebo výstava betlému? trochu málo né? Hasiči se zde snaží aspoň něco vytvořit (ale asi to nevidíte) tak že když tedy peníze získáte tak se s nimi podělíte aby tu kulturu udržely? nebo jak to mám chápat? a na závěr pana P.Š znám osobně a myslím že to co tady píšeš je nesmysl a byli tam i jiný zástupci obce kteří s tím nesouhlasí. Úplně poslední věc a je to můj názor a paní starostka jej už ode mě slyšela na schůzi v sobotu. Všemu by nejvíc pomohlo když by paní starostka jednala sama za sebe a (myslím že to nevypadá dobře když za ní mluvíš jen ty) bez některých členů zastupitelstva a jednala by třeba jen s jedním členem SDH oba by si mohli dát čas na své odpovědi a názory a věřím tomu že cesta mezi obcí a SDH by opět byla otevřená ale dokud zde budou vystupovat jen dva zástupci bez starostky tak nevěřím tomu že se něco změní. Za sebe zde také končím se svojí korespondencí a rád si na úřad zajdu nemám s tím problém,nic méně v úvodu této návštěvní knihy je napsáno Prostor pro Vaše poznámky, postřehy, připomínky. Přispějte i Vy tak neváhejte a napište svůj názor,totalita je pryč a zástupci obce Vás nebudou kamenovat,třeba to bude ku prospěchu a k zamyšlení všech. S pozdravem Martin
asi tak ...
Eva Končelíková  |  46.23.54.14  |  koncelice(zavináč)centrum.cz
17.03.2015  21:19
Řekla bych to asi takhle, minulá zastupitelstva tu byla pro lidi. Snažila se jim naslouchat, pomáhat i podporovat. Ale také se snažili s občany obce vídat i mimo úřad a bylo jedno jestli to bylo při nějaké brigádě nebo zábavě, lidé to ocenili.
Můj příspěvek z FB
Martin Cink  |  192.168.46.199
17.03.2015  20:31
Martin Cink Nazdar přátelé dík za podporu a pokud to půjde a máte odvahu tak přidejte do návštěvní knihy svůj příspěvek a podnět ať si nemyslí že se z nich poser....
RE na: Můj příspěvek z FB   přidaný: 17.03.2015  20:31
re
Martin Cink  |  46.23.54.20  |  martin.cink(zavináč)seznam.cz
17.03.2015  21:23
Buď frajer a aspoň se podepiš. Nemám problém říct co si myslím a nebudu se srabácky schovávat.
Proč se mají Hasiči hůř?
Ivo Svobodnik  |  46.23.54.23
17.03.2015  18:45
Dobrý den,
pořád mi nikdo neodpovídá, v čem je to dnešní zastupitelstvo horší a proč vlastně celá situace takhle negativně vygradovala.
Zeptám se teda jinak. V čem bylo předchozí zastupitelsvo lepší?
Všiml jsem si, že obec vyjádřila SDH podporu a v podstatě nemá problém proplatit výdaje, které SDH vlastním chodem vznikají. SDH si řeklo o 50 000,- za dobrovolnou službu obci. To bych ještě dokázal pochopit, pokud by SDH jasně zdůvodnilo finanční rozvahu a opodstatnilo výši této částky. Je to na chod jednotky? Nebo na děti? Nebo? A nestačilo by potom jen 42 000,-? Nebo naopak není potřeba 65 000?
Taky jsem zaznamenal, že SDH nechce mít za velitele Míru Cihlů.....
Je to samozřejmě legitimní, protože pokud dojde k zásahu, měl by mít velitel podporu! Nikde jsem ale neslyšel, kdo by měl být místo něj? Je někdo takový, koho byste chtěli zastupitelstvu navrhnout?
Děkuji
Ivo Svobodník
RE na: Proč se mají Hasiči hůř?   přidaný: 17.03.2015  18:45
Proč se mají hasiči hůř?
Čadek Jan  |  192.168.46.215  |  honzikcada(zavináč)seznam.cz
17.03.2015  20:43
ahoj Ivo, zastupitelstvo které s hasiči bez problémů vycházelo a bylo to tak vlastně vždy ať už byl starostou Drnek , Masák či Končelík, bylo vždy z drtivé většiny tvořeno hasiči, tudíž nebyl jakýkoliv problém cokoliv domluvit a zařídit. Kdež to současné zastupitelstvo nás staví na úroveň spolku typu zahrádkáři, včelaři, myslivci . Papírově to tak možná je, ale ve skutečnosti ani jeden z těch spolků nebude táhnout kulturní život v obci, natož ochoten v případě mimořádné události a že jich v této obci nebylo málo v kteroukoliv denní či noční hodinu pomoct tak jako ti hasiči. Žádáme 50 000,- na vybavení pro hasiče, které stejně zůstane v obci jelikož je obec zřizovatelem hasičů. Velitele zásahové jednotky chceme jednoho z těch devíti co se do ní přihlásili. Asi nejvíc hasiče mrzí když se podívají k sousedům, jak to funguje tam. Ať jsou to Lnáře, Hajany,Blatná či Kadov. nechci tu psát pouze já, ale jak to tak vypadá nikdo jiný se nemá k tomu ti alespoň trochu nastínit situaci.
uvolěná starostka
Honza  |  185.15.252.52
17.03.2015  07:59
Také jsem pohoršen tím, že v naší obci máme uvolněnou starostku. Jsme pro smích okolí, to už přežiju, ale kolik nás to bude stát peněz z našeho rozpočtu, co všechno by se za to dalo udělat! Vědět to před volbami. Honza
RE na: uvolěná starostka   přidaný: 17.03.2015  07:59
uvolněná starostka
Martin Cink  |  192.168.46.218  |  martin.cink(zavináč)seznam.cz
17.03.2015  10:37
Ahoj Honzo já bych s tím že je paní starostka uvolněná neměl až zas tak velký problém.Práce je na úřadu jistě dost a když bude paní starostka trochu schopná a dokáže přinést peníze do obce v podobě dotací tak proč ne ať je má.Jistě to tak má v plánu aby si tyto peníze zasloužila. Bohužel je to další z věcí na které jsem se chtěl zeptat v sobotu a nebylo mě to umožněno. Zajímá mě program který si zastupitelé připravili na 4 roky když teď máme starostku uvolněnou.Ta otázka zní o co se budou ucházet,jaký bude podíl obce a co mužem očekávat v budoucnu. Myslím že toto zajímá většinu obyvatel.Ahoj Martin
RE na: uvolěná starostka   přidaný: 17.03.2015  07:59
uvolněná starostka
Čadek Jan  |  192.168.46.215  |  honzikcada(zavináč)seznam.cz
17.03.2015  12:45
taky jsi mohl napsat kterej Honza,či zanechat mail. Nerad bych aby tvé psaní bylo spojováno se mnou, jsem toho názoru co napsal Martin Cink. jestli příspěvek tak bez anonymity. Honza
Zadost o vysvetleni situace mezi Hasici a Obci
Ivo Svobodnik  |  46.23.54.23
16.03.2015  23:57
Dobry den,
Nemohu souhlasit se vsim, co napsal Martin. Myslim si, ze na zensky by se rvat nemelo a to bez ohledu na to, jestli jsou starostky nebo ne!!! Rad bych ale pozadal verejnou cestou stejne jako Martin Cink o vysvetleni cele situace ohledne hasicu. Jsem totiz moc rad, ze v obci poradaji ruzne akce a moc jim za to dekuju!!!! Mohli byste proto prosim vysvetlit, proc doslo k rozkolu mezi hasici a obci az pri zvoleni noveho zastupitelstva? Stejne jako Martin i ja bdu doufat, ze dostanu odpoved verejne.
Dekuji
Ivo Svobodnik
obecní schůze
Čadek Jan  |  192.168.46.215  |  honzikcada(zavináč)seznam.cz
16.03.2015  21:29
Dobrý den,pěkný a velice výstižný příspěvek Martina Cinka. když už se začínali proti názory hromadit a nabírat na intenzitě, začali zřejmě zastupitelům docházet argumenty a Jan Křivanec raději diskuzi ukončil vypnutim mikrofonů. jinak tam byla spousta jiných věcí na které jsme se chtěli zeptat a zůstali nezodpovězeny. Jako třeba to, že údajně hasiči mohou být rádi že pro své akce využívají sál v restauraci bez platně a děti v klubovně taky neplatí elektřinu. milé zastupitelstvo , za prvé tu hospodu kdysi v akci Z hasiči postavili a za druhé, kdyby zde hasiči nedělali akce typu mdž, hasičský a babský bál, schůze či letní sleziny, tak dle mého názoru už nájemci tu hospodu dávno opustili a s těmi dětmi kdo tohle vyslovil ten to nemohl snad ani myslet vážně. víte kolik těm lidem co se o ty děti starají zcela bez platně to sežere času kterého by mohli využít jinak? Nechtějí za to ani korunu a vy by jste po nich chtěli platit elektřinu ??? To se nestydíte tohle jim říct??? Hanba by mě fackovala. Další věc, je ta spočtěte si na kolik by vás jako obec vyšlo od firmy vyčištění kanálů a ořezání stromů při cestě k Dolejšímu mlýnu, které proběhlo při opravě obecní garáže. malování fasády, bílení vnitřku, natírání všech vrat celkoví úklid i s umytím oken,a veškerou techniku měli hasiči půjčenou na své triko.za 24 000,- by jste to nepořídili ani náhodou. a Ivana Machovců si dovolí říct že se tam dvacet lidí flákalo dva dny? Že ji huba nebolí. Jsou věci které se měli v klidu vyříkat na té schůzi ale bohužel byla předčasně ukončena , jak jsem již napsal na začátku příspěvku. mějte se Honza
Veřejné zasedání ze dne 14.3
Martin Cink  |  46.23.54.20  |  martin.cink(zavináč)seznam.cz
16.03.2015  20:42
Dobrý den rád bych se zde vyslovil k veřejném zasedání které se konalo tuto sobotu v pohostinství. Bohužel mě velice mrzí že po odsledování všech tabulek do kterých většina přítomných nevstupovalo jelikož toto byl přáním paní starostky nebylo umožněná takřka žádná diskuze která byla plánovaná jako poslední bod. Z tohoto důvodu mě osobně připadá takovéto zasedání absolutně zbytečné,jestliže nemá občan možnost se dál k dané problematice vyjádřit pozbývá toto zasedání smysl. Rád bych zdůraznil že emoce některých účastníků na těchto zasedání jsou naprosto běžné a zastupitelé by měli tyto situace zvládat a né předčasně ukončovat po odříkání svého toto zasedání. V podstatě jsme si poslechli jak skvěle se zde hospodaří a jak jsou zde hrozný hasiči.K problémům které opravdu trápí většinu obyvatel a t.j možná 70% hasičů se dále nikdo nevyjádřil.Také bych zde chtěl napsat že na zasedání byla řečena jedna moc zajímavá věc!!! Po nástupu našeho vedení se v obci vede neustálí boj mezi hasiči a obcí což v minulosti nebylo. Není tedy toto trochu k zamyšlení? Nevím jestli je chyba na straně obce nebo hasičů ale je evidentní že tento boj se za minulého zastupitelstva nekonal!! Budu rád když se zde vysloví více obyvatel a pokud možno né jako anonym nebo pod přezdívkou,předpokládám že tyto stránky čtou i zastupitelé a třeba jim tyto příspěvky pomohou k následné komunikaci-nebo taky ne. Mějte se Martin
RE na: Veřejné zasedání ze dne 14.3   přidaný: 16.03.2015  20:42
můj osobní názor
František Machovec  |  46.23.54.16  |  machovcova.ivana(zavináč)seznam.cz
17.03.2015  14:22
Jsem také hasičem a nemám s obecním zastupitelstvem problém. Myslím si, že i řada starších hasičů sdílí můj názor. A ty Honzo si pohoršen? Pro smích jsme tu byli již za předchozího zastupitelstva obce. Franta
RE na: můj osobní názor   přidaný: 17.03.2015  14:22
Názor
Aneta Tetauerová  |  37.188.138.149  |  tetauerova.aneta(zavináč)seznam.cz
17.03.2015  14:43
Franto, myslím si že bys na tom byl asi hodně špatně, kdybys mél problém se zastupitelstvem, když tam máš svou ženu.
RE na: Názor   přidaný: 17.03.2015  14:43
Anet jsi bystrá
František Machovec  |  46.23.54.16
17.03.2015  16:03
Přesně takové reakce jsem očekával. Díky Franta
RE na: Anet jsi bystrá   přidaný: 17.03.2015  16:03
Re: Anet jsi bystrá
Tetauerová Aneta  |  2a03:b4c0:0:5d0  |  tetauerova.aneta(zavináč)seznam.cz
17.03.2015  16:41
Franto, tím příspěvkem jsem jen chtěla poukázat na to, jestli bys byl i přesto spokojený, kdyby jedním ze zastupitelů nebyla tvá žena.
RE na: Anet jsi bystrá   přidaný: 17.03.2015  16:03
Fando...
Kamila Matějková  |  192.168.46.217  |  kamila.pomahacova(zavináč)blatna.net
17.03.2015  16:44
Fando, popravdě si tvůj příspěvek o nic jiného ani neříkal. Jsi asi jediný, kdo nepochopil, že předmětem diskuze není osobní vztah jedince k obci, ale hasičů jako celku. Celý tento cirkus by se nemusel vůbec odehrávat, kdyby nebyla v sobotu debata předčasně ukončena.
RE na: můj osobní názor   přidaný: 17.03.2015  14:22
re
Martin Cink  |  192.168.46.218  |  martin.cink(zavináč)seznam.cz
17.03.2015  15:20
Ahoj Fando ty snadno nebudeš mít problém když se v podstatě ničeho neúčastníš. Necvičíš s dětmi,neběháš,nepořádáš žádnou akci v podstatě tak trochu hniješ.(neber to jako urážku ale tak to zas vidím já)
RE na: re   přidaný: 17.03.2015  15:20
Musíte se urážet?
Ivo Svobodnik  |  46.23.54.23
17.03.2015  20:00
Martine,
nezlob se na mě, ale když někomu řeknu, že hnije, asi se ho to těžko nedotkne. Chceš mi říct, že všichni ostatní hasiči s dětma cvičí, běhají a pořáddají akce?
Přestaňte se urážet to nikomu neprospějě.
Kolik tady je Hasičů, kteří jsou na tom stejně jako Fanda? A kolik je tady těch, kteří teda něco dělají? Nelíbí se mi házet všechny do jednoho pytle. Jestli někomu z SDH vadí, že se Fanda neúčastní, nemělli by za ním přijít a říct mu to?
Ivoš
RE na: Musíte se urážet?   přidaný: 17.03.2015  20:00
re
Martin Cink  |  46.23.54.20  |  martin.cink(zavináč)seznam.cz
17.03.2015  21:34
Ahoj Ivo nebylo to myšlené jako urážka možná to tak vypadá (sory Franto určitě jsem to tak nemyslel) Jen jsem tím chtěl říct že pokud nechodíš na akce pořádané hasičema a nemusíš řešit jejich starosti tak to nebudeš nikdy vědět. V podstatě jsi jen člen který zaplatí nějaký příspěvek a konec. Tak to bylo myšlené. Nechci tady nikoho urážet nebo nikomu nadávat. Oba jsme tady vznesli dotaz který asi nikdo ze zástupců obce nezodpoví. Jinak je super že jsou mezi námi lidi kteří se bojí podepsat a tím vyjádřit svůj
názor. Budou se schovávat za přezdívky atd.
RE na: re   přidaný: 17.03.2015  15:20
Báječná léta pod psa
Kvido  |  192.168.46.199
17.03.2015  20:25
Fando, ty se neúčastníš? Neběháš? Necvičíš? Nepořádáš? Fotbal nehraješ? Vlaječky nevěšíš? Soudruhu, není Tě vidět!!! Jiné soudruhy ano...
RE na: Báječná léta pod psa   přidaný: 17.03.2015  20:25
Tati, ty šeptáš. Nešeptám
Franta  |  46.23.54.16
17.03.2015  20:30
Máš pravdu Kvido, stále přemýšlím, jestli si nepořídím německého ovčáka. Ale manželka se psů bojí.
RE na: Báječná léta pod psa   přidaný: 17.03.2015  20:25
bez přezdívek a anonymů
Čadek Jan  |  192.168.46.215  |  honzikcada(zavináč)seznam.cz
17.03.2015  20:48
:-)) ale kdo je hergot kvído?
RE na: můj osobní názor   přidaný: 17.03.2015  14:22
můj osobní názor
Čadek Jan  |  192.168.46.215  |  honzikcada(zavináč)seznam.cz
17.03.2015  15:33
Pro smích jsme tu byli již za předchozího zastupitelstva obce? Tak to bude tim že současné a předchozí zastupitelstvo krom jedné osoby je beze změn stejné.Honza
...
Lenka  |  88.146.182.204
02.09.2012  13:51
Máte to tu moc pěkné:-)
nalezena černá labradorka
Beranová  |  90.177.151.179  |  v.f.beran(zavináč)seznam.cz
10.07.2012  10:37
Dobrý den, dnes k nám přišla černá fenka labradora, pokud jí někdo bude schánět, je v Hajanech 47, t. 728251754. Beranová
Návštěvní kniha
Václav Blovský  |  192.168.32.98  |  vaclav(zavináč)blovsky.cz
31.10.2011  15:09
Líbí se Vám nové internetové stránky?
Prostor pro Vaše příspěvky, postřehy, návrhy.
RE na: Návštěvní kniha   přidaný: 31.10.2011  15:09
chybička
Josef Fořt  |  192.168.39.133
06.03.2012  22:46
Dobrý den,
do kalendáře akcí a současnosti obce Tchořovice se zatoulala obec Kadov.
S pozdravem
Josef Fořt
RE na: chybička   přidaný: 06.03.2012  22:46
chyba
Blovský (administrátor)  |  192.168.32.98  |  vaclav(zavináč)blovsky.cz
07.03.2012  21:49
Dobrý den!
Děkujeme za upozornění, opraveno.
RE na: Návštěvní kniha   přidaný: 31.10.2011  15:09
Pochvala stránkám
Petr a Zdenka Nejedlých  |  46.23.54.6
18.03.2012  19:52
Pěkné:-)
12