Rekonstrukce obecního úřadu

Rekonstrukce obecního úřadu v obci Tchořovice.

Obec Tchořovice zahájila na konci roku 2013 dlouho odkládanou rekonstrukci místností obecního úřadu. Již na podzim byly osazeny bezpečnostní dveře, které nahradily původní klasické. V průběhu prosince pak došlo k výměně oken v celém přízemí budovy obecního úřadu.
Místnost, která v minulosti sloužila jako knihovna, hospoda, společenská místnost a nakonec klubovna hasičů, byla již v loňském roce postupně vyklizena.
Rekonstrukce bývalé knihovny začala výměnou a doplněním rozvodů elektrické energie, internetu a dalších sítí. Následují zednické práce, které byly více než nutné i z důvodu vlhkosti zdí. Po dokončení těchto prací bude provedena výmalba a dojde k nastěhování zařízení. V konečné fázi bude do této části budovy přestěhována kancelář obecního úřadu. Vznikne tak dispozičně lépe vyhovující řešení, kdy ke kanceláři bude přímo navazovat kuchyňka a především archiv obce, který dosud řešen vůbec nebyl.
I současná kancelář úřadu dozná oprav, přičemž po jejich dokončení se změní využítí místnosti. Nově bude sloužit k potřebám mladých hasičů, jako zasedací místnost obce a rovněž bude využívána při konání voleb a podobně.

Autor článku: Křivanec J.

Publikováno: 25.02.2014

Aktualizováno: 04.04.2019